arysa.pl

Arysa.pl – moda, uroda, styl życia, dziecko

pierścionek z czarnego złota
Lifestyle

Pierścionek z czarnego złota – jubilerski hit tego sezonu!

Złoto naturalnie ma kolor żółty, jednak po dodaniu do niego innych kruszców można zmienić jego zabarwienie i właściwości. Jednym z ostatnich hitów jest złoto czarne. Co warto wiedzieć na temat złota w tym nietypowym kolorze?

Czarne złoto – co to jest?

Złoto nie ma koloru czarnego, dlatego w celu jego uzyskania stosuje się specjalne procesy. Produkcja odbywa się dwoma metodami:

– Barwienie złota rutenem albo rodem – na złocie powstaje wtedy powłoka, która nadaje mu ciemny kolor. W zależności od rodzaju materiału na powłokę biżuteria może mieć kolor głębokiej czerni albo szarości. Głównym minusem takiej biżuterii jest ryzyko starcia się powłoki i odsłonięcia żółtego złota poniżej.
– Produkcja złota nanoporowatego – to proces, w którym złoto wytrawiane jest ze srebrem. W efekcie powstaje nowy stop, który ma czarny kolor. Takie czarne złoto jest trwalsze od tego powstałego metodą barwienia. Jest też lekkie i wytrzymałe.

Z czarnego złota wykonuje się różnorodną biżuterię, jednak największe zainteresowanie wzbudzają pierścionki. Stylowy pierścionek z czarnego złota to jeden z ostatnich hitów, który również będzie wspaniale nadawał się na podarunek dla wybranki serca jako pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek ze złota czarnego – komu będzie pasować?

Czarne złoto ze względu na swój specyficzny kolor natychmiast przyciąga wzrok – czarna biżuteria, zwłaszcza jak pierścionek z czarnego złota, jest rzadko spotykana. Z tego też względu na pewno przypadnie do gustu osobom, które lubią oryginalną, niebanalną, wyróżniającą się biżuterię.

W sprzedaży można znaleźć różne wzory pierścionków z czarnego złota. Prym wiodą eleganckie pierścionki z oczkami, na przykład z czarnymi, białymi, czerwonymi i niebieskimi cyrkoniami, a także z droższymi diamentami.

Dostępne są zarówno wzory minimalistyczne – proste, bez przepychu ozdób, jak i te bardziej strojne, które na pewno przypadną do gustu kobietom lubiącym efektowne dodatki.

Gdzie kupić pierścionek z czarnego złota?

Obecnie biżuteria jak pierścionek z czarnego złota oraz inne dodatki wykonane z tego nietypowego kruszcu można zakupić w wielu sklepach jubilerskich. Warto szukać ich w internecie, ponieważ to właśnie tam asortyment jest najszerszy. W ich sprzedaży specjalizują się głównie mniejsze salony jubilerskie – to tam warto poszukiwać ciekawych dodatków i podarunków.

Biżuteria z czarnego złota jest zatem wyjątkową propozycją dla osób, które uwielbiają niebanalne akcesoria. Jej interesujący kolor może być wspaniałą alternatywą dla tradycyjnego złota żółtego.