arysa.pl

Arysa.pl – moda, uroda, styl życia, dziecko

pierścionek z czarnego złota
Lifestyle

Pierścionek z czarnego złota – jubilerski hit tego sezonu!

Złoto naturalnie ma kolor żółty, jednak po dodaniu do niego innych kruszców można zmienić jego zabarwienie i właściwości. Jednym z ostatnich hitów jest złoto czarne. Co warto wiedzieć na temat złota w tym nietypowym kolorze?

Czarne złoto – co to jest?

Złoto nie ma koloru czarnego, dlatego w celu jego uzyskania stosuje się specjalne procesy. Produkcja odbywa się dwoma metodami:

– Barwienie złota rutenem albo rodem – na złocie powstaje wtedy powłoka, która nadaje mu ciemny kolor. W zależności od rodzaju materiału na powłokę biżuteria może mieć kolor głębokiej czerni albo szarości. Głównym minusem takiej biżuterii jest ryzyko starcia się powłoki i odsłonięcia żółtego złota poniżej.
– Produkcja złota nanoporowatego – to proces, w którym złoto wytrawiane jest ze srebrem. W efekcie powstaje nowy stop, który ma czarny kolor. Takie czarne złoto jest trwalsze od tego powstałego metodą barwienia. Jest też lekkie i wytrzymałe.

Z czarnego złota wykonuje się różnorodną biżuterię, jednak największe zainteresowanie wzbudzają pierścionki. Stylowy pierścionek z czarnego złota to jeden z ostatnich hitów, który również będzie wspaniale nadawał się na podarunek dla wybranki serca jako pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek ze złota czarnego – komu będzie pasować?

Czarne złoto ze względu na swój specyficzny kolor natychmiast przyciąga wzrok – czarna biżuteria, zwłaszcza jak pierścionek z czarnego złota, jest rzadko spotykana. Z tego też względu na pewno przypadnie do gustu osobom, które lubią oryginalną, niebanalną, wyróżniającą się biżuterię.

W sprzedaży można znaleźć różne wzory pierścionków z czarnego złota. Prym wiodą eleganckie pierścionki z oczkami, na przykład z czarnymi, białymi, czerwonymi i niebieskimi cyrkoniami, a także z droższymi diamentami.

Dostępne są zarówno wzory minimalistyczne – proste, bez przepychu ozdób, jak i te bardziej strojne, które na pewno przypadną do gustu kobietom lubiącym efektowne dodatki.

Gdzie kupić pierścionek z czarnego złota?

Obecnie biżuteria jak pierścionek z czarnego złota oraz inne dodatki wykonane z tego nietypowego kruszcu można zakupić w wielu sklepach jubilerskich. Warto szukać ich w internecie, ponieważ to właśnie tam asortyment jest najszerszy. W ich sprzedaży specjalizują się głównie mniejsze salony jubilerskie – to tam warto poszukiwać ciekawych dodatków i podarunków.

Biżuteria z czarnego złota jest zatem wyjątkową propozycją dla osób, które uwielbiają niebanalne akcesoria. Jej interesujący kolor może być wspaniałą alternatywą dla tradycyjnego złota żółtego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *