arysa.pl

Arysa.pl – moda, uroda, styl życia, dziecko

Lifestyle Moda

Jaki krawat do garnituru w kratę? – czyli jak dobrać krawat

We współczesnej modzie krata przełamuje nudę formalnych zestawów, urozmaicając codzienne stylizacje. Garnitury w kratę polubili przede wszystkim mężczyźni, którzy cenią sobie oryginalny wygląd. Dowiedz się na jakie okazje sprawdzi się najlepiej garnitur w kratę, jaki rodzaj kraty będzie odpowiedni dla ciebie oraz na jaki zdecydować się krawat. Po przeczytaniu artykułu bez problemu wybierzesz swój ulubiony krawat do garnituru w kratę! 

Krawat do garnituru w kratę

Garnitur z deseniem kraty jest doskonałym uzupełnieniem męskiej garderoby. Jest to bowiem wzór, który doskonale podkreśla charakter i osobowość, a także nadaje się do noszenia w wersji casualowej. 

Pamiętaj, jednak że aby dobrze czuć się w garniturze, musi być on dobrze dobrany i skrojony do sylwetki. W przeciwnym razie będzie źle leżał, krępował, a nawet onieśmielał. Warto zwrócić uwagę, aby dobrać do siebie odpowiednio wielkość i kolorystykę wzorów w celu uzyskania zadowalającego efektu. 

Z czym zatem nosić garnitur w kratę i jak dobrać do niego dodatki by wyglądać modnie i stylowo? 

Wszystko będzie zależeć od koloru garnituru, a także rodzaju kraty. 

  • Dobór koloru krawatu, do którego pasować będzie większość podstawowych kolorów garniturów i koszul z pośród: granatu, bordo oraz ciemnej zieleni. Są to jedne z najpopularniejszych kolorów krawatów męskich i pasują niemal do każdego garnituru i marynarki w standardowych kolorach. 
  • Krawat w ciemniejszym lub jaśniejszym odcieniu od marynarki. Wybieramy trochę jaśniejszy (1-3 tony) lub trochę ciemniejszy (1-3 tony) od marynarki, ale pochodzący z tego samego koloru głównego. Przy granatowym garniturze, dobierzemy pasujący krawat niebieski lub ciemnogranatowy. 
  • Krawat w kolorze garnituru lub marynarki. Najbardziej klasyczna i bezpieczna zasada polega na tym, że staramy się wybrać krawat w kolorze bardzo zbliżonym do marynarki lub garnituru. Metoda ta najlepiej sprawdza się przy ciemnych garniturach, czyli przede wszystkim granatowym i czarnym.
  • Dobór w kolorze kraty lub prążków. Sposób, w którym sugerujemy się kolorem kraty, prążka lub innego wzoru występującego na marynarce (np. w granatowy prążek + granatowy krawat). Wówczas krawat i marynarka są w bliskim związku.
  • Krawat pod kolor butów. Tutaj duże znaczenie ma dobór odpowiedniego i stosownego obuwia, do którego dobieramy kolorystycznie pasujący krawat. 

Czarny garnitur, czarna koszula, a w jakim kolorze dobrać krawat?

Zasadą, o której niewiele osób wie jest to, że do czarnej koszuli najczęściej krawata nie wkłada się wcale. Wieczorowe stylizacje z rozpiętymi 2 lub 3 guzikami pod szyją to dobry pomysł na wyjścia czy spotkania w nieformalnych okolicznościach. Poniżej pomysły na stylizację z czarną koszulą i krawatem. 

  • Zestawienie w jednym kolorze to obecnie modny trend, dlatego włożenie czarnego krawata do czarnego garnituru uzupełni twoją stylizację. 
  • Grafitowy lub szary krawat do czarnej koszuli. Czarny dobrze jest łączyć z tą samą linią kolorystyczną. Kolorem pokrewnym do czerni jest szarość, dlatego dobrze sprawdzi się ona w zestawieniu z czarnym garniturem.
  • Granatowy krawat do czarnej koszuli. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie wybór klasycznego granatowego, który doskonale wyglądać będzie ze skórzanymi jak i sportowymi butami. 

Przy czarnej koszuli unikaj krawatów z mocnymi wzorami, a także jasnymi i ostrymi kolorami. Krawat, który wybierzesz do stylizacji powinien być ciemny, stonowany i najlepiej jednokolorowy. Tylko takie połączenie pozwoli stworzyć szykowną stylizację.