arysa.pl

Arysa.pl – moda, uroda, styl życia, dziecko

skuteczny krem na zmarszczki
Uroda

Jak walczyć ze starzeniem się skóry? Skuteczny krem na zmarszczki to nie wszystko!

Zmarszczki to naturalna konsekwencja upływu czasu, ale w dzisiejszych czasach wcale nie trzeba się z nimi godzić nawet jeśli ma się sporo lat. Jednocześnie różnego rodzaju czynniki powodują, że nie brakuje osób, które zauważają u siebie przedwczesne starzenie, w konsekwencji na przykład braku odpowiedniej ilości wypoczynku i snu, niezdrowej diety oraz stresu. Jak sprawić, by młody wygląd skóry utrzymywał się długi czas?

Pielęgnacja to podstawa!

Na wygląd skóry w kontekście młodości wpływa wiele czynników, ale na pewno pielęgnacja ma szczególne znaczenie. Nawet jeśli będzie się prowadziło zdrowy tryb życia i unikało wszystkich czynników wpływających na starzenie się skóry, nie uda się zatrzymać jej młodzieńczego wyglądu jeśli zapomni się o pielęgnacji. Największe znaczenie ma przy tym nawilżenie skóry, którego potrzebuje cera każdego typu, nawet najbardziej tłusta. Stosowanie kremu nawilżającego każdego dnia, rano i wieczorem, to więc absolutna podstawa, gdyż już samo umycie skóry wodą powoduje, że zostaje ona w pewnym stopniu wysuszona. To zaś prowadzi do utraty elastyczności i pojawiania się zmarszczek, które mogą pojawić się nawet znacznie przedwcześnie.
Warto przy tym pamiętać, że zmarszczkom znacznie łatwiej jest zapobiegać niż je usuwać kiedy już się pojawią. Konieczne jest zatem, by zadbać o swoją skórę już w młodym wieku, kiedy nie ma na niej śladów starzenia. Oczywiście na rynku nie brakuje skutecznych preparatów walczących z oznakami starzenia, ale nawet najbardziej skuteczny krem na zmarszczki ma ograniczone działanie, wobec czego nie można spodziewać się spektakularnych efektów.

Czego się wystrzegać?

Ogromne znaczenie ma też wpływ na skórę rozmaitych czynników. Niestety takich, które powodują utratę nawilżenia czy wręcz konkretnie starzenie się skóry, jest wiele. Jest to przede wszystkim słońce. Nie tylko wysusza ono skórę, ale też osłabia wiązania kolagenowe, jest to więc prosta droga do wiotczenia skóry i pojawiania się zmarszczek – można to nawet zauważyć na przykładzie mieszkańców ciepłych krajów, którzy, choć ich skóra jest przyzwyczajona do silnego słońca, zwykle dość szybko zaczynają wyglądać staro. Warto zatem nie tylko unikać ekspozycji na słońce, ale też stosować kremy z silnymi filtrami UV, co więcej, nie tylko latem, ale przez okrągły rok, nawet w pochmurne dni, gdyż promieniowanie przenika przez chmury. Wiedzą o tym Azjatki, które mają filtry w stosowanych przez siebie kosmetykach do makijażu i słyną ze swej młodej cery na całym świecie.