arysa.pl

moda, uroda, styl życia, dziecko

woda lamelarna
Uroda

Co to jest woda lamelarna? Czy niszczy włosy i jak ją stosować?

Woda lamelarna to produkt, który zyskuje coraz większą popularność. Ma formę skoncentrowanej odżywki. Czym różni się od typowej maski do włosów? Formą. Woda lamelarna ma konsystencję wody, dzięki czemu substancje odżywcze w niej zawarte mogą łatwo wnikać pomiędzy łuski włosa. Na jakie efekty możesz liczyć? Jak używać wody lamelarnej? Czy regularne jej stosowanie niszczy włosy? Tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące lamelarnej odżywki do włosów.

Jak działa woda lamelarna do włosów?

Jest to woda, która zawiera małe cząsteczki i ma lekką, wodną konsystencję. Dzięki temu może wnikać w strukturę włosów i zapewniać szybkie rezultaty odbudowy, wygładzenia i odżywienia. Zapobiega ich przesuszeniu, elektryzowaniu i łamaniu. Ponadto woda lamelarna jest bogata w składniki odżywcze, takie jak aminokwasy, lipidy, wygładzające proteiny i nawilżające substancje. Odżywcze składniki nie tylko wnikają w strukturę włosów, ale również osadzają się na ich powierzchni, tworząc ochronną otoczkę i maksymalnie je wygładzając.

Czy woda lamelarna niszczy włosy?

Nie, woda lamelarna nie niszczy włosów. Wręcz przeciwnie, może je wzmocnić i poprawić ich kondycję. Niektórzy nazywają wodę lamelarną plastrem do włosów. Produkt domyka łuski, więc zapobiega utracie wody i składników odżywczych z wnętrza włosów. Dzięki temu stają się one bardziej nawilżone, gładkie i lśniące. Po zastosowaniu odżywki możesz liczyć na efekt tafli wody na włosach. Co ważne woda lamelarna nie obciąża pasm, jak mogą to robić olejowe maski. Włosy są uniesione u nasady, sypkie i podatne na układanie.

Jakie są zalety stosowania wody lamelarnej do włosów?

  • Woda lamelarna nawilża włosy.
  • Wygładza włosy i zapobiega ich elektryzowaniu czy puszeniu.
  • Chroni je przed uszkodzeniami.
  • Ułatwia rozczesywanie włosów.
  • Nadaje fryzurze lustrzany blask i jedwabistą gładkość – efekt tafli wody (mocny połysk).

Efekt jest zauważalny od razu. Jak stosować wodę lamelarną do włosów? Jak często można po nią sięgać?

Jak stosować wodę lamelarną do włosów?

Woda lamelarna powinna być stosowana po dokładnym myciu szamponem jako substytut odżywki. Odciśnij włosy z nadmiaru wody i polej włosy produktem, najlepiej ruchem zygzakowatym, zaczynając kilka centymetrów poniżej nasady. Wystarczy kilka sekund, by woda lamerna zadziałała. W tym czasie możesz delikatnie wymasować włosy, by substancje dotarły do każdego włoska. Do jednorazowego użycia rekomenduje się 15-20 ml produktu (zawsze sprawdź instrukcje na opakowaniu konkretnej odżywki lamelarnej).

Jak często można używać wody lamelarnej?

Wody lamelarnej możesz używać nawet po każdym umyciu włosów. Produkt zapewnia natychmiastowe działanie, a stosowany systematycznie, działa długofalowo. Włosy nasycają się składnikami wzmacniającymi i regenerującymi, wzmacniając swoją strukturę. Jeśli szukasz produktu, który poprawi kondycję Twoich włosów, woda lamelarna jest świetnym wyborem. Odżywka lamelarna jest bezpieczna dla wszystkich rodzajów włosów – kręconych, prostych, wysoko- i niskoporowatych – i może być stosowana codziennie.