arysa.pl

moda, uroda, styl życia, dziecko

jak ozdobić paznokcie
Uroda

Jak ozdobić paznokcie w domu?

Często stosowanym sposobem na stylizację paznokci są wizyty u kosmetyczki, jednak część kobiet nie może sobie na to pozwolić, inne zaś wolą same dbać o swoje paznokcie w domu. Nie da się ukryć, że jest to wygodne rozwiązanie, a także tanie, oszczędzające czas, jak również dające wiele frajdy. Jakie są możliwości w zakresie zdobienia paznokci?

Klasyczny manicure zawsze w modzie

Obecnie modne są różnego rodzaju wzory, malowanie paznokci na fantazyjne, często różne kolory czy też wykonywanie trwałej stylizacji, jak manicure hybrydowy czy tytanowy. Jednak wcale nie oznacza to, że zwykły manicure, wykonywany klasycznymi metodami, wyszedł z mody – można przypuszczać, że nie stanie się to nigdy. Jest to dobre rozwiązanie z wielu względów, przede wszystkim dlatego, że lakiery można znaleźć w każdym sklepie z kosmetykami, są one tanie i coraz lepsze. Poza tym taki manicure również może wyglądać zachwycająco i schludnie, a także nie wymaga matowienia paznokci jak w przypadku trwałej stylizacji, więc nie osłabia się płytki. Jeśli przy tym wybierze się dobry zmywacz, paznokcie nic nie ucierpią na tym zabiegu, nawet gdy będzie on powtarzany stale.

A jak osiągnąć efekt perfekcyjnego manicure? Zależy to nie tylko do doboru dobrego lakieru (świetny efekt mogą dać nawet tańsze lakiery) i staranności. Bardzo ważne jest też, by wykonać wszystkie potrzebne zabiegi, z czego niestety wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy. Prócz opiłowania paznokci w celu nadania im równego i pięknego kształtu, trzeba też koniecznie zająć się skórkami – odsunąć je lub wyciąć. Nawet najpiękniejszy lakier nie będzie wyglądał dobrze jeśli płytka paznokcia w znacznej części będzie pokryta narośniętą skórką – wygląda to fatalnie. To samo dotyczy polerowania paznokci. Wiele kobiet nie wykonuje tego zabiegu, nie dostrzegając tego potrzeby. Efektem tego są nierówności i bruzdy na płytkach, które niweczą efekt nawet najstaranniej wykonanego manicure. Gdy zaś wypoleruje się płytki, lakier jeszcze piękniej na nich lśni.
Pamiętanie o tych wszystkich zabiegach pozwoli w domowych warunkach wykonać zabieg na praktycznie tak samo wysokim poziomie jak w salonie.

Hybrydy – popularny trend

Kobiety zastanawiające się zaś, jak ozdobić paznokcie, by cieszyć się ich nienagannym wyglądem przez dłuższy czas, mogą iść w ślady wielu innych pań i zaopatrzyć się w zestaw do wykonywania hybryd. Jest to bardzo opłacalne, gdyż ten jednorazowy wydatek zwykle wynosi tyle, ile jedna wizyta w dobrym salonie, góra dwie. Na zestaw składa się przede wszystkim lampa, która z pewnością posłuży wiele lat, trzeba będzie dokupować tylko lakiery.