arysa.pl

moda, uroda, styl życia, dziecko

Perfumy orientalne
Zakupy

Perfumy orientalne — idealne rozwiązanie nie tylko dla Pań…

Współcześnie przyjęło się rozróżniać perfumy dla pań i dla panów, jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że przez wieki branża perfumiarska tworzyła kosmetyki stosowne przez obie płcie. Tak naprawdę nie istnieją zapachy przypisane tylko dla jednej płci, ponieważ każda skóra inaczej rozprowadza aromaty. Warto zatem sięgnąć po perfumy orientalne unisex i stosować je razem z partnerem.

Perfumy orientalne unisex – skąd się wzięły?

Już w starożytności ludzie stosowali różne zabiegi, aby nadać swojej skórze piękny zapach. Najczęściej były to mieszaniny olejków lub kadzideł, które dla lepszej trwałości mieszano z tłuszczem. Następnie zaczęto tworzyć perfumy, w tym perfumy orientalne unisex, z jednym dominującym zapachem jednak dalej przeznaczone były dla obu płci. Dopiero w II połowie XX wieku powstały perfumy, które mimo takiego samego zapachu zostały umieszczone w dwóch różnych flakonach z przeznaczeniem dla pań oraz panów, później także dla dziewcząt i chłopców. Natomiast prawdziwy rozkwit nastąpił w latach 90-tych, w których to powstały najbardziej światowe marki produkujące kosmetyki, w tym kosmetyki orientalne, znane szeroko na całym świecie.  

Kosmetyki orientalne – poznaj ich zalety

Nie istnieje żadna granica, która mówiłaby, że jakiekolwiek zapachy przeznaczone są wyłącznie dla pań, a inne dla panów. Branża perfumiarska stworzyła całą filozofię, która połączyła zapachy delikatne, słodkie i kwiatowe z płcią piękną, zaś nurty drewniane, pieprzne i korzenne z mężczyznami. Warto jednak pamiętać, że każdy zapach odmiennie reaguje i pachnie na każdej skórze, co jest kwestią bardzo indywidualną zależną od uwarunkowania genetycznego, diety czy rodzaju cery.

Perfumy orientalne unisex najczęściej tworzone są na bazie kwiatowo-korzennej, zbalansowanej w taki sposób, że chętnie wybierają je zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ich woń charakteryzuje się dużą intensywnością, która pobudzazmysły i dodaje seksapilu. Ponieważ w ich składzie znajdują się olejki, utrzymują się na skórze przez wiele godzin, a nawet dni. Dlatego choć kosmetyki orientalne są droższe od innych perfum, to są również bardzo ekonomiczne,  dlatego wystarczy ich naprawdę mała ilość, aby uzyskać pożądany efekt.

Perfumy orientalne unisex  można dzielić z partnerem, co podkreśli wasze przywiązanie. Podkreślają one indywidualny i zdecydowany charakter osoby, która ich używa, a przy tym cechuje je swoista elegancja. Kosmetyki orientalne to idealna propozycja dla tych, którzy lubią się wyróżniać i wymagają od perfum czegoś więcej niż typowej kwiatowej woni dla pań czy ostrych i intensywnych nut dla panów. Dodatkowo stanowią wprost idealny pomysł na udany prezent, ponieważ posiadają całą gamę przeróżnych aromatów, z których każdy znajdzie coś dla siebie oraz przepiękne flakony stanowiące ozdobę samą w  sobie. 

Perfumy orientalne unisex to kosmetyki, które od zawsze gościły w przemyśle perfumiarskim. Obecnie coraz więcej osób pragnie intensywnych, ale i zaskakujących zapachów, które będą niebanalne i trwałe, a przy tym nieprzypisane do żadnej płci. Warto poznać kosmetyki orientalne i znaleźć te idealne dla siebie i partnera.