arysa.pl

Arysa.pl – moda, uroda, styl życia, dziecko

jaki zestaw do hybryd
Lifestyle

Manicure hybrydowy w domowych warunkach – jaki zestaw do hybryd wybrać?

Manicure hybrydowy jest bardzo popularny wśród klientek salonów kosmetycznych. Taki manicure jest trwały, a efekt pięknych, błyszczących paznokci utrzymuje się nawet około trzech tygodni. Nie każda z pań ma czas na wizyty w salonie, dlatego coraz popularniejsze jest wykonywanie tego manicure w domu. Jak zacząć przygodę z hybrydą i czy jest to trudne?

O czym warto pamiętać i jak wyposażyć domowy kącik do manicure?

Warto wybrać jedno konkretne miejsce w domu, które posłuży do wykonywania manicure. Powinno być uporządkowane, a przed i po zabiegu posprzątane. Kolejnym krokiem jest zakup odpowiednich produktów. Podstawą wykonywania manicure jest lampa. Te dostępne na rynku różnią się kształtem i mocą. Dużą popularnością cieszą się lampy LED. Są wytrzymałe, a lakier szybko się utrwala. Mostek czy budka? Mostki to lampy ergonomiczne i niewielkie, idealnie sprawdzą się podczas podróży. Ich wadą jest natomiast niewielka moc, więc lakier trzeba utwardzać dłużej. W domu najlepiej sprawdzą się zabudowane lampy o mocy 36W. Te o większej mocy używane są w profesjonalnych salonach. Do wykonania manicure potrzebny będzie zestaw lakierów, top i baza, pilniczki i bloczek polerski, cleaner, waciki bezpyłowe oraz aceton do zmywania. Wszystkie te akcesoria można kupować oddzielnie, jednak lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie zakup zestawu do hybryd.

Jaki zestaw do hybryd wybrać?

Zestawy do hybryd są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Na rynku znajdują się zarówno zestawy podstawowe i jak duże, zawierające więcej elementów. Te mniejsze kosztują około 100 zł, największe to koszt nawet około 300 zł.
Zestawy uzupełniające sprawdzają się w przypadku, kiedy istnieje potrzeba kupna kilku produktów. Przykładem jest zestaw do usuwania hybrydy.
Podstawą wyboru zestawu powinna być lampa. W podstawowych zestawach często umieszczane są lampy o małej mocy. Warto wybrać zestaw z lampą, która będzie miała większą moc. Innym rozwiązaniem będzie kupno mniejszego zestawu bez lampy i dokupienie jej oddzielnie.
Kolejne ważne produkty, które powinny wejść w skład zestawu to baza, top i cleaner. W podstawowych zestawach te produkty będą miały małe pojemności.
Warto też kupić taki zestaw, w którym znajdą się dodatkowe akcesoria: patyczki, waciki bezpyłowe czy pilnik i blok polerski.

Frezarka – tak czy nie?

Podczas kompletowania zestawu do stylizacji paznokci, często pada pytanie, czy kupić frezarkę. W sklepach dostępne są frezarki o małej mocy, przeznaczone do użytku domowego. Jest to bardzo wygodny sposób na zmatowienie paznokcia, nadanie mu kształtu, modelowanie skórek i usunięcie lakieru. Jednak używanie tego urządzenia wymaga precyzji, ponieważ nieumiejętne posługiwanie się frezami może uszkodzić paznokieć. Przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z instrukcją użytkowania oraz rodzajami frezów.

Manicure hybrydowy w domu – nie taki trudny jak go malują

Wiele pań obawia się wykonywania manicure hybrydowego w domu. Tymczasem skompletowanie potrzebnych akcesoriów nie jest skomplikowane, pomaga w tym odpowiedni zestaw do hybryd. Warto też skorzystać z kursów wykonywania manicure hybrydowego, a na pewno wykonywanie go w domowym zaciszu będzie łatwe i sprawi dużo przyjemności.