arysa.pl

moda, uroda, styl życia, dziecko

digital smile
Zdrowie

Digital Smile Design – na czym to polega?

Digital Smile Design to coraz popularniejsza metoda pojawiająca się w stomatologii. Jest to technika pozwalająca na cyfrowe zaprojektowanie uśmiechu dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i modeli komputerowych. Pacjent może zobaczyć, jak będzie wyglądał jego nowy uśmiech, zanim zdecyduje się na przeprowadzenie jakiegokolwiek zabiegu.

Digital Smile Design – co to takiego?

Digital Smile Design jest inaczej nazywane cyfrowym projektowaniem uśmiechu. Podczas procesu wykorzystywane są najnowsze technologie. Pierwszym etapem cyfrowego projektowania uśmiechu jest wykonanie zdjęć jamy ustnej i twarzy. Kolejnym krokiem jest analiza uzyskanych zdjęć. Celem jest wyznaczenie linii referencyjnych, które znajdują się w obrębie twarzy. Konieczne jest również przeprowadzenie rozmowy lekarza z pacjentem. Podczas wywiadu lekarz poznaje charakter pacjenta, jego cechy osobowości, a także cechy fizjonomiczne. Każdy z etapów procesu jest równie ważny. Uzyskane w rozmowie z pacjentem informacje zostają przeniesione na zdjęcia, dzięki czemu można uzyskać najlepsze efekty leczenia. 

Zalety Digital Smile Design

Metoda cyfrowego projektowania uśmiechu ma wiele zalet. Po pierwsze proces jest w całości dopasowany do twarzy i mimiki pacjenta. Ważne jest również to, że metoda Digital Smile Design jest całkowicie spersonalizowana. Osoba, której dotyczy plan działania, sama może podejmować decyzje w trakcie trwania całego procesu, biorąc czynny udział w projekcie. Korzystne jest także to, że pacjent od początku wie, jak będzie wyglądał efekt zabiegów.

Kiedy warto wykorzystać Digital Smile Design?

Metodę Digital Smile Design warto wykorzystać w leczeniu protetycznym. Dzięki precyzji tego zabiegu jest możliwe zaprojektowanie wybranych elementów uśmiechu, jak również wykorzystanych w trakcie leczenia materiałów. Cyfrowa wersja może zostać przesłana do laboratorium, gdzie wytwarzane są poszczególne wypełnienia protetyczne, jak korony, protezy, licówki oraz mosty protetyczne. Korzystne będzie zastosowanie metody cyfrowego projektowania uśmiechu również w leczeniu implantologicznym, w przypadku korekcji uzębienia, a także przy wadach zgryzu. Digital Smile Design jest jedną z bardziej użytecznych metod tworzenia nowego, pięknego uśmiechu. Proces ten ułatwia kontakt pomiędzy pacjentem i lekarzem. Pacjent od początku jest dobrze poinformowany, nie ma problemu ze zrozumieniem zawiłych terminów stomatologicznych i zna cały harmonogram, a także koszt leczenia.