arysa.pl

Arysa.pl – moda, uroda, styl życia, dziecko

kwas hialuronowy kiedy widac efekty
Lifestyle

Kwas hialuronowy kiedy widać efekty i jak długo się utrzymują?

Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej popularna nie tylko wśród celebrytów, ale również wśród zwykłych kobiet. Zazwyczaj kobiety decydują się na mało inwazyjne zabiegi, które mają na celu zmniejszenie widoczności pojawiających się zmarszczek. Popularny jest między innymi kwas hialuronowy kiedy widac efekty takiego zabiegu?

Co to jest kwas hialuronowy?

Sama nazwa brzmi może nieco strasznie, ale tak naprawę kwas hialuronowy jest substancją, która całkiem naturalnie występuje w naszej skórze i odpowiada między innymi za jej jędrność, elastyczność i nawilżenie. Niestety wraz z wiekiem ubywa go w naszej skórze, co widać w postaci zmarszczek, bruzd i zwiotczałej skóry. Tracą na jakości również nasze rysy twarzy, które stają się coraz bardziej delikatnie mówiąc rozmyte. Aby nieco zatrzymać to działanie czasu i poprawić wygląd skóry i owalu twarzy, stosuje się między innymi wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, które specjalnymi igłami wstrzykuje się w skórę. Jeśli zdecydujemy się na kwas hialuronowy kiedy widac efekty? Sprawa wygląda dość indywidualnie, zresztą jak i nasze predyspozycje genetyczne do starzenia się skóry. U jednych zaczyna się to wcześniej, u innych dłużej, również efekty zastosowania kwasu mogą utrzymywać się dłużej lub krócej. Od czego to zależy?

Kwas hialuronowy kiedy widac efekty?

Zasadniczo efekty widoczne są już po samym zabiegu. Jednak kilka pierwszych dni może nas nieco przerazić, ponieważ do samych efektów wypełnienia bruzd czy zmarszczek kwasem trzeba również doliczyć ewentualne siniaki i opuchliznę. Jest to jak najbardziej naturalny efekt takiego zabiegu, który jednak po około trzech dniach znika, a pozostaje natomiast efekt między innymi wygładzonej i ujędrnionej skóry. Te efekty mogą utrzymywać się od 12 do nawet 24 miesięcy. Czas ten jest przede wszystkim uzależniony od rodzaju użytego kwasu. Wyróżnia się przede wszystkim kwas hialuronowy usieciowany i nieusieciowany. Ten pierwszy stosuje się przede wszystkim wtedy, gdy chcemy wypełnić bruzdy i poprawić owal naszej twarzy. Ten drugi stosowany jest przede wszystkim w przypadku wiotkiej i suchej skóry, aby widocznie ją nawilżyć i ujędrnić. To, jak długo będziemy się cieszyć takimi efektami, uzależnione jest też naszym wiekiem i na przykład złymi nawykami jak palenie papierosów.

Wskazania do zabiegu kwasem hialuronowym

Kiedy zdecydować się na taki zabieg? Jego zadaniem jest przede wszystkim poprawienie gospodarki wodnej w naszej skórze. Na zabieg więc można zdecydować się zawsze wtedy, gdy zaczyna brakować kwasu hialuronowego w naszej skórze. Objawy niedoboru to utrata jędrności i sprężystości skóry, które zazwyczaj pojawia się wraz z wiekiem, ale z powodzeniem można go także stosować w przypadku spłycenia blizn pooperacyjnych oraz innych ubytków w skórze. Większość kobiet myśli o takim zabiegu, gdy zaczynają się pojawiać widoczne zmarszczki, a skóra znacznie traci na swojej jędrności. Jako że efekty są dość trwałe i widoczne gołym okiem, coraz więcej kobiet rozważa tego rodzaju zabieg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.