arysa.pl

Arysa.pl – moda, uroda, styl życia, dziecko

jak mieć długie rzęsy
Uroda

Jak mieć długie rzęsy?

Długie rzęsy to niezwykle atrakcyjny element kobiecej urody, dodający wdzięku, a także podkreślający piękno oczu. Nawet gdy kolor ich tęczówek jest przeciętny, długie, piękne rzęsy sprawiają, że oczy wyglądają cudownie, przyciągają wzrok, a także optycznie wydają się większe. Nic więc dziwnego, że kobiety, które nie mogą pochwalić się takim atutem, usilnie zastanawiają się, jak mieć długie rzęsy. Osiągnięcie tego nie jest bardzo proste, ale leży w zakresie możliwości każdej kobiety.

Po pierwsze – pielęgnacja

Tak samo jak włosy, rzęsy potrzebują pielęgnacji, zwłaszcza że z natury nie są bardzo mocnymi i odpornymi włoskami, w dodatku są dość cienkie. Jeśli przy tym stale się je maluje, można spodziewać się, że prędzej czy później ich stan się pogorszy, a to będzie skutkowało nie tylko ich wypadaniem i przerzedzeniem się, ale też tym, że będą rosły krótsze. Nic dziwnego, bowiem tusze, jako silnie chemiczne produkty, nie mają na nie dobrego wpływu, a przy tym zmywa się je często jeszcze bardziej agresywnymi preparatami, które sprawiają, że rzęsy tracą naturalne nawilżenie, stają się słabe i kruche.
Co można zrobić? Możliwości jest w tym zakresie wiele, warto przede wszystkim unikać chemii. Obecnie można zamienić zarówno tusz, jak i preparat do demakijażu na naturalny, dzięki czemu wykonywanie makijażu i jego zmywanie będzie dla włosków całkowicie bezpieczne, a nawet może je wzmacniać! Jeszcze lepiej będzie postawić na dobrą odżywkę. Często można spotkać się z opiniami na temat olejku rycynowego, ale wiele kobiet przekonało się już, że jego używanie nie jest szczególnie wygodne, poza tym może on podrażniać oczy. Lepiej będzie zatem zainwestować w dobrą odżywkę.

Przedłużanie – natychmiastowy sposób na długie rzęsy

Kiedy nie chce się czekać, aż rzęsy zostaną odżywione i staną się dłuższe (a potrwać może to od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy), można zdecydować się na przedłużenie rzęs. Takie zabiegi cieszą się obecnie wielką popularnością – mnóstwo kobiet nosi przedłużane rzęsy na co dzień, nie tylko na wielkie wyjścia. Trzeba jednak pamiętać o kilku kwestiach, między innymi o tym, że:

– klej stosowany do przyklejenia włosków może podrażnić wrażliwsze oczy, a nawet wywołać poważniejszą infekcję,

– takie rzęsy to spory wydatek, a przy tym wymagają częstego uzupełniania, zwykle co dwa tygodnie,

– trzeba na nie specjalnie uważać, między innymi nie moczyć mocno oczu,

– sztuczne włoski mocno obciążają naturalne,

– efekt nie zawsze wygląda naturalnie, czasem jest przesadzony i niestety tandetny.