arysa.pl

moda, uroda, styl życia, dziecko

wyprawka
Lifestyle

Wyprawka do wyjścia z dzieckiem z domu

Akcesoria do karmienia, ubranka i  tekstylia oraz przyrządy do kąpieli i pielęgnacji. Jakie jeszcze rzeczy powinna zawierać wyprawka dla niemowlaka?

Na liście wyprawkowej nie może zabraknąć specjalistycznego sprzętu umożliwiającego wygodne spacery i podróżowanie. Przyda się dobrej klasy wózek, bezpieczny fotelik samochodowy, niektórzy rodzice będą też korzystać z nosidełek albo specjalnych chust. 

Wyprawka dla niemowlaka – co kosztuje najwięcej?

W ramach przygotowań do przyjęcia na świecie nowego członka rodziny powinniśmy skompletować akcesoria niezbędne do opieki nad malcem w pierwszych tygodniach jego życia. Oprócz drobnych akcesoriów, takich jak ubranka czy tekstylia, pomyślmy także o zakupie rzeczy, które przydadzą się podczas wyjść na zewnątrz. To akcesoria, których zakup pochłonie większą część budżetu przeznaczonego na wyprawkę. Tego rodzaju wydatki warto więc rozłożyć w czasie. W które akcesoria należy bezwzględnie się wyposażyć?

Sprzęt na spacery

Podstawowym akcesorium umożliwiającym wyjście z maluchem z domu jest wózek z gondolą. Wyprawka dla niemowlaka musi więc koniecznie uwzględniać tego typu sprzęt. Postawmy na solidne, bezpieczne i wygodne w użytku konstrukcje, które sprawią, że maluch będzie się w nich czuł komfortowo. Powinny łatwo się składać i bezproblemowo prowadzić nie tylko po chodniku, ale też w trudniejszym terenie. Część rodziców będzie też korzystać z praktycznych i kompaktowych nosidełek dla dzieci. W ostatnich latach modne są też chusty niemowlęce, które pozwalają bezpiecznie i komfortowo spacerować nawet z najmniejszymi dziećmi.

Bezpieczne podróżowanie

Co jeszcze powinna zawierać wyprawka dla niemowlaka? Zmotoryzowani rodzice będą potrzebować fotelika samochodowego. W tym wypadku należy postawić na certyfikowane produkty, które zapewnią maluchowi maksimum bezpieczeństwa w razie kolizji. Podobnie jak wózek, powinny być solidne, wygodne i łatwe w obsłudze. W przypadku najmniejszych dzieci będziemy potrzebować konstrukcji pozwalających na ustawienie fotelika tyłem do kierunku jazdy.