arysa.pl

Arysa.pl – moda, uroda, styl życia, dziecko

pedicure kosmetyczny
Uroda

Pedicure kosmetyczny – czy warto go wykonywać?

Kobiety zwykle po macoszemu traktują stopy, wychodząc z założenia, że poza latem nie pokazują ich ogółowi, poza tym ich pielęgnacja nie jest zbyt wdzięcznym zadaniem. Przede wszystkim dość trudno jest poświęcić im dłuższy czas ze względu na niewygodną pozycję, jaką trzeba wówczas przyjąć. Co więcej, wiele kobiet nie potrafi dobrze wykonać pedicure czy nawet nie wie, jak się za to zabrać. Z pomocą może przyjść kosmetyczka.

Na czym polega pedicure kosmetyczny?

Wiele kobiet, zwłaszcza takich, które do tej pory nie korzystały z usług kosmetyczki jeśli chodzi o pedicure czy manicure, myśli, że zabiegi takie oznaczają tylko pomalowanie paznokci. Nie jest to jednak prawda, pedicure to kompleksowy zabieg upiększający stopy i poprawiający ich stan, przy czym skórze zwykle poświęca się znacznie więcej czasu niż paznokciom. Ich upiększenie nie jest bowiem trudne, zaś skóra stóp zwykle jest wymagająca. Wysuszenie, nadmierne zrogowacenie, a także inne problemy, takie jak odciski czy pękające pięty, są bardzo powszechne, istotną pedicure jest zaś nie tylko nadanie pięknego wyglądu paznokciom, ale też skórze. Jeśli zabieg ten zostanie dobrze wykonany, stopy będą jedwabiście miękkie i gładkie, nie tylko piękne, ale też przyjemne w dotyku. Z tego powodu zaleca się, by zabieg ten wykonywać regularnie, nie tylko latem, kiedy odkrywa się stopy, ale przez okrągły rok. Zimą nawet jest to jeszcze bardziej potrzebne, gdyż stopy, zamknięte w ciężkim, nieprzewiewnym obuwiu, są jeszcze bardziej narażone na wysuszanie i rogowacenie skóry.

Jaka stylizacja paznokci?

Decydując się na wykonanie pedicure kosmetycznego w dobrym salonie zwykle można liczyć na wybór różnych metod stylizacji. Oczywiście przy tym nie zawsze trzeba malować paznokcie, kosmetyczka może tylko je opiłować, odsunąć skórki i wypolerować. Po takim zabiegu będą wyglądały pięknie i niezwykle schludnie nawet bez malowania, a w miesiącach poza latem będzie to nawet lepszy wybór, gdyż noszenie zakrytych butów powoduje, że lakier szybko odpryskuje. Kiedy chce się tego uniknąć, można też oczywiście zdecydować się na którąś z metod trwałej stylizacji. Bardzo popularne są zwłaszcza hybrydy, wybierane przez panie chcące zapewnić sobie trwały efekt, na przykład na większość lata czy przed wyjazdem na urlop, ale zawsze będzie to dobre rozwiązanie. Standardową usługą jest również malowanie paznokci klasycznym lakierem. To także jest dobry wybór, gdyż kosmetyczka wykona ten zabieg znacznie dokładniej niż można to zrobić samodzielnie, a przy tym zwykle w salonach korzysta się z doskonałych lakierów, długo utrzymujących się na paznokciach.

Znakomite rozwiązanie

Czy jednak w ogóle warto korzystać z takich usług, czy nie lepiej wykonywać takie zabiegi w domu? Nawet gdy posiada się spore umiejętności w tym zakresie i działa starannie, zwykle efekt jest daleko od tego, jaki gwarantuje kosmetyczka. Nie tylko bowiem ma ona większe umiejętności i wprawę, ale też dysponuje profesjonalnymi akcesoriami, jak frezarka czy inne urządzenia, głównie wygładzające skórę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.