arysa.pl

moda, uroda, styl życia, dziecko

Odzież biznesowa
Moda

Odzież biznesowa – jak wygląda obecnie i czy może być elementem promocyjnym?

Odzież biznesowa jest elementem reprezentacyjnym dla każdej firmy. Eleganckie ubrania nadają pracownikom formalny charakter. Odpowiedni ubiór niejednokrotnie podkreśla również stanowisko danej osoby. Firmy chcąc zaakcentować swoją indywidualność i wyróżnić się wśród konkurencji często stawiają na koszulki z nadrukiem, koszule lub inne elementy odzieży reklamowej. 

Odzież biznesowa jako środek promocji firmy 

Odzież biznesowa jest częścią promocji firmy. To nie tylko na bezpośrednich stanowiskach spotkamy elementy ubioru z charakterystycznym wzorem dla marki. Ubrania i gadżety z nadrukiem stały się częścią promocji firmy poza jej progami. Nadruk na bluzach, t-shirtach czy czapkach to nie jedyna forma reklamy. Pracownicy często dostają również kubki, czapki czy ekologiczne torby np. na zakupy. Co sprawia, że chcą je użytkować? Nadruk powinien być dostosowany do szczegółowo wybranej przez markę wizji firmy. Każda marka, by być dobrze postrzegana przez odbiorców powinna określić kolory, z którymi się identyfikuje, a także konkretne wzory i motywy. Wśród nich może się znaleźć logo, ale warto postawić na coś mniej szablonowego w przypadku ubrań, które pracownicy mieliby użytkować poza pracą. Jednym z używanych pomysłów jest slogan, który będzie powiązany z misją firmy. Nie koniecznie musi być on produktowy. Można zrobić go w sposób kreatywny lub zabawny. Należy jednak nawiązać do branży, w obrębie której firma prowadzi swoją działalność. Takie dostosowanie wizualne wpłynie na pozytywny odbiór marki przez odbiorców, a także na długo pozostanie w ich pamięci. Pamiętajmy, że odzież ma moc, a dzięki zapewnieniu atrakcyjnych dodatków osobistych sprawimy, że pracownicy nie tylko poczują się docenieni, ale również staną się dla nas żywą reklamą.
 Trzeba mieć na uwadze, że cena odzieży w drukarni często uzależniona jest nie tylko od wielkości nadruku i użytych kolorów, ale także od nakładu. Przy większym zamówieniu koszt jednej sztuki maleje. Warto zastanowić się, czy wykonanie większego zamówienie nie będzie dla nas bardziej opłacalne. Taką odzież możemy przecież podarować również kontrahentom i klientom.

Zmiana sposobu ubioru pracowników

W dzisiejszych czasach styl elegancki uległ całkowitej transformacji. Ramy i granice ubioru formalnego mieszają się z wersją casualową. Nie inaczej dzieje się w pracy. Oczywiście są pewne zawody, które mają ściśle określone uniformy tj. prawnicy czy osoby na stanowiskach kierownicze, nie będą wykonywać nadruków na swoich garniturach. Jednak w przypadku, gdy to menadżer czy szef decyduje o sposobie ubioru pracowników, te granice stały się bardzo plastyczne. W bankach, w których dawniej obowiązywały jednolite koszule, a obecnie spotkamy ich wersje z nadrukowanym logo. W biurach, w których pracownicy mają kontakt z klientem często możemy zobaczyć niespotykane wcześniej koszulki z nadrukiem. 

Jaka powinna być odzież reklamowa z nadrukiem?

Tutaj nie będzie jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli chcemy stworzyć niebanalne koszulki możemy postawić na duży wzór zarówno na przodzie, jak i tyle odzieży. Natomiast jeśli nie posiadamy wystarczających nakładów finansowych nawet mały, ale dobrze przygotowany, wzór zapadnie w pamięci. Zwykle drukarnie oferują pomoc swoich grafików, a także możemy podjąć współpracę z nimi samodzielnie. Pomoże to precyzyjnie dopasować projekt do motywów i wizji, z którą firma się identyfikuje. Przed złożeniem zamówienia należy również sprawdzić, która technika znakowania będzie najbardziej opłacalna. Do wyboru jest m.in. sitodruk, druk DTG czy haft komputerowy.