arysa.pl

Arysa.pl – moda, uroda, styl życia, dziecko

podwieczorek fit
Zdrowie

Podwieczorek fit i zdrowa kolacja czyli co jeść po obiedzie?

Osoby na diecie zazwyczaj mają przygotowane posiłki w najdrobniejszym szczególe, rozpisane przez dietetyka. Jeżeli dana osoba ma spożywać pięć posiłków, to trzeba uwzględnić także zdrowy podwieczorek i drugie śniadanie.

Przygotować się na kryzys

Jest wiele stereotypów, które mówią, że na przykład nie wolno już nic jeść po godzinie osiemnastej. Nie są to dobre wytyczne. Wszystko zależy bowiem od tego, o której godzinie dana osoba kładzie się spać. Jest natomiast prawdą, że wieczorem nie należy jeść ciężkostrawnych potraw bezpośrednio przed snem. Wieczorem organizm powinien skupić się na przygotowaniu do snu, a nie na trawieniu ciężkostrawnego jedzenia. Dlatego też lekkostrawne kolacje to najlepszy wybór z możliwych. Warto porozmawiać o tym z dietetykiem i przygotować różne warianty potraw na wieczór. Przygotowanie takich wariantów jest najlepszym sposobem na to, aby w chwili kryzysu nie sięgnąć po słodycze albo inne niezdrowe jedzenie.

Zdrowy podwieczorek

Generalnie każdy posiłek w ciągu dnia powinien być zbilansowany i powstać w oparciu o węglowodany, tłuszcze i białko. Tak powinien być także fit podwieczorek i zdrowa kolacja. Co można zjeść na taki zdrowy podwieczorek? Świetnie, jeśli będzie to na przykład smaczny owoc i garść orzechów. Można także zjeść jogurt naturalny z bakaliami. Dla fanów nowoczesnych produktów żywnościowych idealne będą nasiona chia dodane do jogurtu. Zazwyczaj wiele osób chce, aby ich podwieczorek fit po obiedzie był zrobiony na słodko. Jest to powrót do starych przyzwyczajeń, wiele osób po obiedzie pozwalało sobie na coś słodkiego. Dobrze jeżeli będzie to zdrowa przekąska, pozbawiona cukru.

Co jeść wieczorem?

Na pewno wieczorem nie należy już jeść żadnych smażonych potraw. W ogóle na diecie należy unikać w smażonego jedzenia. Ta dieta powinna stać się już nawykiem na przyszłość, na resztę życia. Jeżeli ktoś po jakimś czasie powróci do swoich dawnych nawyków, na pewno może spodziewać się, że kilogramy powrócą. Tego przecież chce uniknąć każda osoba, która już straciła część zbędnych kilogramów. Wieczorem można pozwolić sobie na lekką sałatkę, na przykład z jajkiem i pomidorem. Można także zjeść nabiał, na przykład chudy twaróg. Najbardziej popularna kolacja to oczywiście chleb, fit chleb na przykład z wędliną i ogórkiem czy pomidorem. Warto pamiętać o tym, że przejście na dietę to przede wszystkim zmiana mentalna, zmiana myślenia. Jeżeli dana osoba nie zmieni swojego sposobu myślenia o jedzeniu, to raczej nie może liczyć na trwały sukces. Dlatego też wiele osób musi pracować równoległe z dietetykiem i psychologiem.