arysa.pl

Arysa.pl – moda, uroda, styl życia, dziecko

Łazienki w domu
Lifestyle

Łazienki w domu – jak to zrobić? Radzi Blu.com.pl

Architekci wnętrz często uważają aranżowanie łazienki za zadanie zdecydowanie najtrudniejsze, w porównaniu z resztą pomieszczeń w domu. Szczególnie w przypadku małej łazienki opracowanie koncepcji wstępnej, a potem finalnej polega na uwzględnieniu wielu parametrów technicznych a następnie szczegółów, które wymagają wysokiego poziomu wiedzy – technicznej jak i dotyczącej wizualizacji i stylizacji wnętrz.

Od przyszłych właścicieli łazienki wymagane jest natomiast konkretne określenie potrzeb i oczekiwań oraz wyłożenie konkretnego budżetu. Projektowanie łazienki bez dostatecznej wiedzy projektowej i doświadczenia zazwyczaj kończy się wieloma przeróbkami i problemami.

łazienka w domu

Dlaczego? Ponieważ wykonawcy od momentu startu remontu czyli dnia pierwszego zasypią nas gradem szczegółowych pytań. Począwszy od rozplanowania instalacji sanitarnych i elektrycznych, przez wycięcie otworów rewizyjnych, po rozkład: płytek, oświetlenia, urządzeń sanitarnych, urządzeń elektrycznych oraz mebli łazienkowych. Łazienka to miejsce które w trakcie budowy dosłownie roi się od szokującej liczby szczegółów!

Jeśli mamy w ręce fachowo rozrysowane niezbędne szkice oraz zrobioną wizualizację z kilku perspektyw w profesjonalnej formie możemy je przekazać wykonawcom, a następnie rozliczyć z efektu końcowego.

łazienka inspiracje

Zanim przejdziemy do budowy, najpierw trzeba się zastanowić, ile potrzebujemy łazienek w naszym domu – od liczby niezbędnych do optymalnych z podziałem na metraż. Jeśli projektujemy dom wspólnie z architektem wnętrz lub projektantem, znacznie łatwiej jest „skroić” pod własne potrzeby wszystkie pomieszczenia – zarówno sanitarne, jak i przemysłowe (np. garaż, piwnica, kotłownia) oraz mieszkalne.

Warto pamiętać, że jeśli wybieramy projekt domu z katalogu, to z góry mamy narzuconą ilość i wielkość łazienek a także ich położenie w architekturze domu. Jest to moment aby sprawdzić, czy ich metraż i liczba łazienek jest odpowiednia do liczby przyszłych użytkowników domu oraz gości. A także czy w owym metrażu pomieścimy minimum programu funkcjonalnego, potrzebnego dla rodziny. Kształt łazienek to kolejny super ważny temat ponieważ wyposażenie sanitarne oraz meble wymagają przestrzeni na podłodze oraz na ścianach (tu liczy się również okno – jego wielkość i położenie).

wnętrze inspiracja

Rozważając układ łazienki warto skorzystać z działu inspiracje oraz porady w portalu Blu.com.pl. W portalu można odnaleźć konkretne łazienki wraz z rzutem z góry, planem rozłożenia infrastruktury oraz wizualizacjami. Z kolei w zakładce salony możemy odnaleźć najbliższy salon i przejrzeć gotowe projekty które już wykonał – może się okazać, że zaoszczędzimy na projekcie lekką ręką 500zł! A do tego warto pamiętać, że salony BLU dostarczają towar pod drzwi domu w ciągu 48 godzin. Dzięki największemu w Polsce i najnowocześniejszemu magazynowi.

Operator salonów BLU to największy dystrybutor produktów łazienkowych w Polsce – dostaniemy tu wszystkie najważniejsze marki łazienkowe w naszym kraju: Ceramikę Paradyż, Tubądzin, Opoczno, Roca, Grohe, Azario, Vijo, IÖ, Cersanit, Koło, Geberit, Excellent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.