arysa.pl

moda, uroda, styl życia, dziecko

Kultowe zapachy męskie
Uroda

Kultowe zapachy męskie – czy znasz je wszystkie?

Z pewnością wiele z Was się zgodzi, że gdy mężczyzna pięknie pachnie, to od razu jest dużo bardziej atrakcyjny! Zapach ma ogromne znaczenie w odbieraniu naszej osoby. Dlatego warto przyłożyć dużą wagę do wyboru perfum. To naprawdę niezwykła rzecz, która na każdej osobie inaczej “wygląda”. Tak, choć jej w rzeczywistości nie widać, to wpływa na to, jak ludzie nas postrzegają. Oto najbardziej kultowe męskie zapachy, które warto sprawdzić i przetestować na sobie!

Znane od lat perfumy, które nigdy nie wyjdą z mody

Niektóre męskie zapachy są znane od naprawdę bardzo dawna. Już kilkadziesiąt lat temu podbiły rynek, a od tamtego czasu ich popularność nie maleje. Z pewnością perfumy dla mężczyzn, które zawsze będą modne, to Dior Fahrenheit. To bardzo charakterystyczny zapach, który można od razu rozpoznać. Jest on dość ciężki, z nutą drzewną i skórzaną. Perfumy te zostały wydane w 1988 roku, ale ich popularność pozwoliła na kolejne edycje w podobnym klimacie w 2009 oraz 2011. Trzy propozycje Fahrenheit to możliwość wyboru po prostu idealnego zapachu dla każdego mężczyzny.

Męskie zapachy, które będą odpowiednie na lato

Kolejna kultowa propozycja to kompozycja idealna na letnie dni. Mowa tu o perfumach męskich od Chanel. Z pewnością marka ta od razu przywodzi na myśl inne kultowe zapachy – dla kobiet. Jednak Chanel tworzyło także męskie zapachy, a wiele z nich przeszło już do historii. Tak też było w przypadku Allure Homme. To bardzo ciekawa kompozycja zapachowa, która łączy w sobie dwa przeciwieństwa. Z jednej strony mamy cytrusowe, orzeźwiające nuty. Z drugiej z kolei wyłania się aromat drzewny i korzenny. Całość tworzy niezwykłe męskie perfumy, obok których nie da przejść się obojętnie.

Co jeszcze warto przetestować z męskich perfum?

Perfumy dla mężczyzn do bardzo rozległa kategoria. Z pewnością można by tu wymienić jeszcze kilka, jak nie kilkanaście pozycji. Trzeba więc wspomnieć także o perfumach od Hugo Boss czy Givenchy. Te pierwsze są w Polsce szczególnie popularne. Mają nawet swoją krajową nazwę, którą kojarzy każdy mężczyzna znający ten zapach. Potocznie określa się je więc “Hugo Boss szary”. Ich prawdziwa nazwa to Boss Bottled. Są to orientalne, mocne perfumy, które pasują idealnie na zimę lub wielkie, wieczorne wyjścia. Mamy tu także nuty owocowe! Naprawdę warto sprawdzić ten zapach i zrozumieć, dlaczego doczekał się takiej rzeszy fanów. A Ty, jakie perfumy wybierasz dla siebie?