arysa.pl

moda, uroda, styl życia, dziecko

jak wygładzić włosy
Uroda

Jak wygładzić włosy? 5 sposobów na puszącą się fryzurę

Nadmiernie puszące się włosy są problemem wielu kobiet. W jaki sposób można je wygładzić? Oto 5 sposobów, które sprawią, że będą miękkie, lśniące i gładkie.

Dlaczego włosy się puszą?

Na nadmierne puszenie się włosów narażone są głównie te osoby, których budowa włosa jest wysokoporowata. Oznacza to, że włosy zawierają liczne pory, które powodują, że mają one matową, szorstką fakturę. Podczas zmian poziomu wilgotności włosy tego typu są w wyższym stopniu narażone na puszenie się – widać to często po wyjściu na dwór w deszczową pogodę.

Warto także wskazać, że puszenie włosów mogą nasilać intensywne zabiegi stylizacyjne, na przykład częste suszenie gorącym powietrzem, stosowanie lokówki, prostownicy, a także farbowanie, rozjaśnianie czy trwała ondulacja.

Są jednak sposoby na to, aby ujarzmić puszącą się fryzurę. Jak wygładzić włosy? Sprawdź 5 naszych sposobów i przetestuj je u siebie, aby wybrać ten najlepszy!

1. Delikatne szampony

Nadmierne puszenie się włosów bardzo często pojawia się przy częstym myciu włosów szamponami zawierającymi silne detergenty, na przykład SLS, SLES. Wprawdzie skutecznie czyszczą włosy i skórę głowy, lecz pozbywają się wtedy nie tylko zabrudzeń, lecz też ich naturalnej bariery ochronnej.

Rozwiązaniem jest przejście na delikatne kosmetyki myjące, które są pozbawione drażniących substancji.

2. Olejowanie włosów

Metoda olejowania włosów również polecana jest dla właścicielek „puchu” na głowie. Olejowanie to nic innego, jak nakładanie na włosy odpowiednio dobranych olejków. Odbudowują one strukturę włosów, wygładzają je, dociążają.

Do olejowania włosów puszących się polecane są głównie oleje jak lniany, arganowy, awokado czy jojoba. Dostępne są też gotowe mieszanki olejów. Kosmetyk nakłada się w niewielkiej ilości na suche lub mokre włosy przed myciem. Można też zastosować go na noc.

3. Kosmetyki z silikonami

Silikony w kosmetykach są dla wielu osób z puszącymi się włosami prawdziwym zbawieniem. Jak wygładzić włosy takimi produktami? Po prostu wystarczy nałożyć je na fryzurę i rozprowadzić, aby nadać jej gładkość i blask.

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę kosmetyków z silikonami, na przykład serum, odżywki bez spłukiwania czy jedwabie do włosów. Należy uważać, by nie przesadzić z ich ilością, ponieważ nadmierna doza silikonów może obciążyć włosy i dać efekt ich tłustości.

4. Suszarka z jonizacją

Puszących się włosów najlepiej nie suszyć z użyciem suszarki, ale wtedy, gdy jest to konieczne, warto zastosować suszarkę z jonizacją i uruchomić zimny nawiew.

Funkcja jonizacji uruchamia produkcję ujemnych jonów, które neutralizują jony dodatnie. W efekcie dochodzi do zmniejszenia puszenia się włosów. Dodatkowo zastosowanie zimnego powietrza powoduje, że łuski włosów domykają się.

5. Laminowanie włosów

Zabieg laminowania włosów na pewno spodoba się osobom z puszącą się fryzurą, które marzą o gładkich, sypkich i lśniących włosach.

Laminowanie można wykonać w domu albo w salonie fryzjerskim. Jest to zabieg polegający na nałożeniu na włosy odpowiednich preparatów, które pokrywają pasma specjalną powłoką. W przypadku domowego laminowania efekt zwykle utrzymuje się do kolejnego mycia. Dłuższe rezultaty daje zabieg w salonie.