arysa.pl

Arysa.pl – moda, uroda, styl życia, dziecko

ramy aluminiowe na wymiar
Zakupy

Dlaczego warto wybrać ramy aluminiowe na wymiar?

Stworzenie swojej wymarzonej przestrzeni wymaga dokładnego przemyślenia jej aranżacji. Aby maksymalnie spersonalizować swoje mieszkanie, warto zadbać o ozdobę ścian przy pomocy ramek aluminiowych i oprawione w nie grafiki. Dzięki takiej dekoracji ożywisz swoje wnętrza i nadasz im wyjątkowego charakteru, a wybrana przez ciebie rama aluminiowa będzie funkcjonalna i estetyczna. Jakie zalety mają ramy aluminiowe na wymiar i jak je wybrać?

Ramy aluminiowe – poznaj ich zalety

Dekoracja ścian za pomocą obrazów czy fotografii to wciąż najpopularniejszy i najłatwiejszy sposób, aby stworzyć oryginalne i spersonalizowane wnętrza. Najważniejszy przy tym jest rodzaj oprawy, jaką wybierzesz. Ramy aluminiowe mają ponadczasowy charakter i doskonale wpasują się stylistykę wnętrz zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych.

Ramki aluminiowe to gwarancja trwałości na lata

Przede wszystkim rama aluminiowa wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, które są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając ramki aluminiowe masz pewność, że nawet po wielu latach na ich powierzchni nie pojawią się pęknięcia, odkształcenia i ubytki. Ramy aluminiowe to doskonała alternatywa dla ram drewnianych i metalowych, na których tle wyróżniają się lekkością. Dzięki temu nie obciążysz swoich ścian, a w przypadku naprawdę dużych grafik tego rodzaju rama będzie wprost niezastąpiona.

Co więcej, aluminium jest odporne na wilgoć i wysokie wahania temperatury, dzięki czemu nie odkształci się. Tak więc ramki aluminiowe idealnie nadają się do powieszenia w pomieszczeniach, w których panują trudne warunki, jakimi są łazienka i kuchnia, a powłoka antykorozyjna ramy zachowa jej powierzchnie w idealnym stanie nawet przez wiele lat. Dla tych osób, które mają na uwadze środowisko naturalne, przydatna będzie także informacja, że rama aluminiowa może być poddana recyklingowi w 100%.

Rama aluminiowa — w jakim kolorze i do jakich wnętrz?

W każdym stylu wnętrz bardzo istotne znaczenie mają kolory dekoracji, które tworzą w nim wyjątkowy klimat. Ramy aluminiowe pozwolą ci stworzyć spójną całość i zawsze będą prezentowały się elegancko. Białe i czarne ramy aluminiowe to rozwiązanie ponadczasowe i uniwersalne. Dzięki nim możesz dopasować ramy do odcienia ścian, przez co na pierwszym planie znajdzie się grafika. Dobrym rozwiązaniem jest także skontrastowanie ramek z kolorami ściany, czyli ciemne i szare ściany przyozdobisz śnieżną bielą ramy, a na jasnych ścianach zawiesisz oprawy w kolorze głębokiej czerni. Takie rozwiązanie sprawi, że twoje wnętrza będą prezentowały się niezwykle elegancko i gustownie. 

Ramy aluminiowe w ciepłych brązach to rozwiązanie, które szczególnie sprawdzi się we wnętrzach klasycznych i stylizowanych na style naturalne. Rama aluminiowa jest lżejsze niż drewniana. Jeśli zależy ci na zawieszeniu dużej grafiki we wnętrzach w stylu rustykalnym, boho czy prowansalskim, oprawa w odcieniach brązu będzie najlepszych wyborem. 

Z kolei ramki aluminiowe srebrne i złote dopełnią dekoracji we wnętrzach nowoczesnych czy industrialnych, w których liczy się minimalizm i prostota. Są wprost niezastąpione dla wnętrz glamour, w których króluje bogactwo, luksus i przepych. Co więcej, możesz także wybrać ramy aluminiowe na wymiar i dostosować ich kolor do swoich indywidualnych upodobań. Rama aluminiowa w pastelowych kolorach będzie także idealna dla dekoracji wnętrz loftowych, vintage czy eklektycznych. 

Ramy aluminiowe na wymiar, czyli duże możliwości kompozycyjne

Ramki aluminiowe dają wiele możliwości aranżacyjnych, które ogranicza jedynie twój indywidualny gust i wyobraźnia. Zamawiając aluminiowe ramki na wymiar, nie tylko będziesz mógł dostosować ich wielkość i kształt do swoich oczekiwań oraz potrzeb, ale także samodzielnie zadecydujesz o osłonie — ze szkła czy plexi w wariancie klasycznym lub z antyrefleksem.

Najbardziej istotne będzie jednak to, jaki rozmiar będzie miała wybrana przez ciebie rama aluminiowa na wymiar. Wśród ram otrzymasz standardowe rozmiary, które nadają się do oprawy większych zdjęć, plakatów czy dyplomów. Jednak, jeśli chcesz oprawić grafiki w ich oryginalnych rozmiarach, bez problemu możesz zamówić ramy aluminiowe na wymiar.

Duże ramy aluminiowe na wymiar

Ramki aluminiowe to dokonały pomysł, aby udekorować duże przestrzenie. Jeśli twoje ściany mają dużo wolnej przestrzeni, najlepiej będzie je udekorować, wykorzystując do tego duży obraz lub inną grafikę. Rama aluminiowa w dużych rozmiarach z pewnością od razu będzie przyciągała wzrok. Co więcej, duże ramy aluminiowe na wymiar mogą pomóc ci w stworzeniu swojego kolażu. Wystarczy, że umieścisz w nich mniejsze zdjęcia, grafiki czy dyplomy lub rysunki twoich dzieci, dzięki czemu będą tworzyły swoistą galerię rodzinnych wspomnień.

Małe ramy aluminiowe na wymiar

Jeśli nie dysponujesz dużą ilością wolnej przestrzeni na ścianie, wybierz małe ramki aluminiowe, które dają możliwość ozdobienia ich w sposób subtelny i elegancki. Rozmieszone na korytarzu fotografie twoje i twojej rodziny będą drogowskazem dla twoich gości, który opowie im o waszym życiu i będą stanowiły ciekawą ozdobę korytarzy, które często traktujemy nieco po macoszemu. Małe ramy aluminiowe na wymiar sprawdzą się także w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym czy w łazience. Dodatkowo możesz wykorzystać małe oprawy o różnej lub jednakowej wielkości i umieścić w nich grafiki, tworząc z nich galerię zdjęć.