arysa.pl

moda, uroda, styl życia, dziecko

legginsy i topy sportowe
Zakupy

Dlaczego legginsy i topy sportowe są naprawdę przydatne?

Jednymi z najwygodniejszych ubrań są te określane mianem sportowych. Przydają się one oczywiście do różnego rodzaju ćwiczeń, można też oczywiście nosić je na co dzień, łącząc w bardzo ciekawe stylizacje.

Legginsy i topy sportowe na siłownię

Najbardziej komfortowym strojem do ćwiczeń są takie ubrania, które w jak największym stopniu przylegają do ciała i nie krępują ruchów. Zaliczają się do nich na pewno legginsy oraz sportowe topy. Na siłowni, na zajęciach fitness czy w czasie domowych treningów sprawdzą się nie spodnie dresowe, a właśnie legginsy. Ich obcisły materiał nie będzie bowiem przyczyniać się do powstawania otarć w trakcie ćwiczeń. Jednocześnie są to ubrania tak elastyczne, że nie krępują ruchów i pozwalają wykonać każdą sportową pozycję. Za wybraniem legginsów sportowych przemawia także fakt, że wchłaniają one wilgoć i pot, dzięki czemu skóra nóg nie męczy pod materiałem. Wiele pań rozpoczynających swoją sportową przygodę, na pewno ucieszy również to, że legginsy z wysokim stanem pomagają zatuszować wystający brzuszek. Elastyczny i przylegający materiał skupia ciało i tkankę tłuszczową, chowając je pod materiałem ubrania.

Topy sportowe jako niezbędny element stroju na siłownię

Podczas intensywnego wysiłku fizycznego kobiecy biust (zbudowany nie z mięśni, a ze skóry oraz sieci pasm tkanki łącznej) ulega rozciąganiu. Może wtedy stracić elastyczność, a nawet się zdeformować. Dlatego tak ważne jest zakładanie do ćwiczeń specjalnie przygotowanych w tym celu topów sportowych. To właśnie one we właściwy sposób unieruchamiają biust i go amortyzują. Tym samym minimalizują ryzyko wystąpienia wstrząsów i przeciążeń. Najlepiej zaś wybierać topy sportowe z grubych materiałów oraz z wysokim stanem, które będą najbezpieczniejsze. Do zalet topów sportowych należy także to, że absorbują one wilgoć ze skóry i umożliwiają dopływ chłodzącego powietrza (nie dochodzi więc do oparzeń czy otarć).

Legginsy w codziennych stylizacjach

Aby podkreślić atuty swojego ciała, optycznie wydłużyć nogi, ubrania sportowe można wykorzystywać w zwykłych stylizacjach. Legginsy i topy sportowe dobrej jakości często można nosić nie tylko na siłownię, ale także na co dzień. Te pierwsze, szczególnie w kolorze czarnym, mogą stać się bardzo uniwersalnym elementem damskiej garderoby, zwłaszcza wiosną i jesienią. Wszystko dlatego, że idealnie komponują się z tunikami, dłuższymi koszulami czy tak popularnymi w ostatnim czasie ubraniami oversize. W przeciwieństwie do rajstop, legginsy będą cieplejsze, nie będą też tak łatwo ulegać rozdarciom. Topy sportowe sprawdzą się natomiast latem. W upalne dni staną się świetną alternatywą, np. dla koszulek na ramiączka.