arysa.pl

Arysa.pl – moda, uroda, styl życia, dziecko

Dieta dla diabetyka
Lifestyle

Dieta dla diabetyka z dowozem

Jedzenie to dla osób cierpiących na cukrzycę kwestia nie tylko samopoczucia, ale też i życia. Dobór właściwych składników jest tu kluczowy, gdyż od niego zależy siła wyrzutu glukozy do krwi, a co za tym idzie — samopoczucie pacjenta i stan jego trzustki. Istotne jest również to, aby dieta dla diabetyka nie zawierała zbyt niskiej ilości glukozy, gdyż może to doprowadzić do stanu hipoglikemii.

Dieta dla cukrzyka z dowozem? Czemu nie!

Dieta bezpieczna dla diabetyków musi łączyć w sobie dwie podstawowe cechy. Po pierwsze, musi ona zapewniać optymalną dawkę energii, witamin i mikroelementów. Po drugie, nie może jej towarzyszyć efekt podjadania (poza stanem hipoglikemii). Pudełkowa dieta dla cukrzyka to gwarancja, że posiłki będą dostarczone na czas i jednocześnie będą zawierać wszystkie kluczowe składniki odżywcze.

Idealnie dobrany skład – dieta niskoglikemiczna

Kluczową kwestią decydującą o skuteczności diety pudełkowej jest jej skład. Ważne, aby zawierał on:

  • produkty o niskim indeksie glikemicznym, gdyż tylko dieta niskoglikemiczna ułatwia stabilizację poziomu cukru we krwi,
  • bezpieczny dla zdrowia drób i wołowinę, gdyż wieprzowina zawiera w swym składzie dużo glukozy, której obecność destabilizuje zawartość cukru we krwi,
  • dużą zawartość produktów zbożowych, aczkolwiek bardzo ważne jest, aby były to produkty z pełnego przedziału, których indeks glikemiczny jest stosunkowo niewielki (np. pieczywo graham).

Wartości energetyczne diety niskoglikemicznej

Trudno zunifikować dietę dla cukrzyków. W związku z tym, że każdy z nich ma nieco inne zapotrzebowanie energetyczne, konieczne jest dopasowanie diety do dziennego spalania kalorii. Dlatego typowa, pudełkowa dieta niskoglikemiczna powinna być dostępna w kilku różnych wariantach kalorycznych. O ile dieta 1000 kcal to prawdziwe wyzwanie skierowane do osób, które chcą schudnąć, to dieta na poziomie 1600 – 2000 kcal powinna zapewnić właściwy ładunek energetyczny dla organizmu.

Dieta dla diabetyka? Dieta pudełkowa!

Typowa dieta pudełkowa to zestaw posiłków, które są zoptymalizowane pod kątem dość ogólnych badań dietetycznych. Profesjonalna dieta dla diabetyka jest posiłkiem dostosowanym do konkretnego człowieka. Dzięki temu wdrożenie tejże diety przyniesie stosunkowo szybkie efekty w postaci lepszego samopoczucia i dużej dawki energii na co dzień.

Każda, pudełkowa dieta dla cukrzyka, jest pewną zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń żywieniowych. Dlatego przed jej rozpoczęciem warto skonsultować swoje plany z lekarzem. Być może zaistnieje potrzeba dopasowania leków do nowego stylu i trybu życia.