arysa.pl

Arysa.pl – moda, uroda, styl życia, dziecko

tabletki na pobudzenie
Zdrowie

Czy tabletki na pobudzenie są zdrowe – opinie o energetykach Grinday

Czy tabletki na pobudzenie są bezpieczne i jakie są skutki uboczne? Przed pracą, przed ważnym egzaminem, czy po prostu, aby nie zmarnować dnia, sięgamy po coś pobudzającego, najczęściej jest to kawa lub napoje energetyzujące. Napoje energetyzujące zawierają głównie cukier, kofeinę i witaminy. Zarówno kawa jak i napoje na energię mają swoje skutki uboczne.

Stosowanie ich pomaga na krótki czas, zaś po kilku godzinach, a u niektórych osób nawet po 1 godzinie, powraca zmęczenie i ospałość, zaś często towarzyszy temu rozdrażnienie. Sięgamy wówczas po następną kawę lub napój. Skutkiem mogą być trudności w zasypianiu.

Analiza wielu przypadków wskazuje, że częste stosowanie napojów energetyzujących może powodować uzależnienie. Pojawiają się opinie użytkowników, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez napoju energetyzującego, zaś w ciągu dnia ciągle myślą o tym, aby sięgnąć po następny napój. Jak więc wybrać skuteczne tabletki na pobudzenie? Opinie specjalistów wskazują na odpowiedni dobór składników, zawartość składników aktywnych oraz brak szkodliwych substancji dodatkowych jak wypełniacze, sztuczne barwniki, słodziki, czy substancje stabilizujące.

Na co zwrócić uwagę wybierając tabletki na pobudzenie?

Podstawą jest etykieta, która podaje skład preparatu. Warto wybierać preparaty prezentujące zasadę “clean label”, czyli obecność w preparacie tylko substancji aktywnych. Natomiast, konieczny element, jakim jest otoczka kapsułki, musi być zrobiona z substancji bezpiecznej dla zdrowia. Właśnie skład otoczki wskazuje na to, czy preparat jest odpowiedni dla wegan. Obecność konserwantów, syntetycznych barwników, słodzików czy wypełniaczy określana jest jako nieszkodliwa i bezpiecznie wydalana z organizmu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że suplementu nie bierzemy jednorazowo, lecz będziemy go stosować długi czas, aby uzyskać dobre efekty. Natomiast podczas długotrwałego stosowania substancje syntetyczne będą się kumulować i mogą w efekcie spowodować niepożądane skutki uboczne.

Różne tabletki na pobudzenie zawierają różne składniki w różnych ilościach. Ponieważ suplementy nie podlegają takiej kontroli jak leki, producenci mogą stosować przypadkowe mieszanki, zaś ilość składników może być niewystarczająca, aby zapewnić dobry efekt. Warto więc sięgać po mieszanki zawierające opatentowane ekstrakty, które muszą być potwierdzone badaniami klinicznymi, aby uzyskać patent. Suplementy powinny też podlegać standaryzacji, pod względem ilości i jakości składników. Standaryzacja dotyczy także zakładu, w którym dany suplement jest produkowany. Dzięki temu mamy pewność, że w procesie produkcji nie doszło do powstania zanieczyszczeń.

Najlepszy skład – opinie

Według badań najlepsze działanie pobudzające, a jednocześnie wyciszające maję mieszanki zawierające takie składniki jak:

  • bacopa monnieri,
  • ashwagandha,
  • naturalna kofeina,
  • dziki kardamon.

Kardamon w połączeniu z kofeiną sprawia, że jesteśmy czujni i aktywni, zaś po kilku godzinach zmęczenie nie powraca. Natomiast ashwagandha obniża poziom stresu i poprawia nastrój, zaś bacopa monnieri działa przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo. Unikatową, autorską mieszankę tych składników w postaci opatentowanych ekstraktów posiada preparat Energetyk marki Grinday. Produkt ten jest odpowiedni dla wegan i ogólnodostępny w aptekach.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28910196/