arysa.pl

moda, uroda, styl życia, dziecko

perfumy orientalne na lato
Uroda

Czy perfumy orientalne na lato do dobry pomysł?

Zapewne wiele osób nie raz spotkało się z opinią, że perfumy orientalne na lato to nie najlepszy pomysł i lepiej wybrać lżejsze kwiatowe lub orzeźwiające cytrusowe zapachy. Kosmetyki orientalne cechuje bowiem mocno wyczuwalne nuty, które niekiedy mogą przytłaczać, dlatego często używamy ich na wieczór lub podczas specjalnych okazji.

Perfumy orientalne na lato – moc aromatów

Perfumy orientalne na lato to idealna propozycja na rozgrzaną słońcem skórę. Te kosmetyki  pochodzą z krajów Bliskiego Wschodu, ale i słonecznego Maroka, Egiptu oraz krajów arabskich. Tym, co odróżnia je od zapachów europejskich są ich bardzo intensywne nuty korzenne, drzewne lub te stworzone na bazie przypraw. Samą swoją intensywności i trwałość zawdzięczają sposobowi ich przygotowywania. Kosmetyki orientalne produkowane przez europejskich producentów sporządzane są na bazie alkoholu, wody i aromatów, podczas gdy oryginalne ich wersje to niemal czyste olejki zapachowe. Stąd też przez niektórych uważane są za zbyt mocne. Jednak stosowane w umiarkowanej dawce potrafią zachwycić swoimi zapachami największych przeciwników nut orientalnych.

Perfumy orientalne na lato dla każdego

Perfumy orientalne na lato to przede wszystkim nuty żywiczne, korzenne i kadzidlane, ale nie jedynie. Można odnaleźć w nich aromaty piżma, drzewa sandałowego i róży, ukoić zmysły słodką wanilią, cynamonem lub szafranem czy pobudzić się do życia za sprawą intensywnych zapachów goździków, gałki muszkatołowej i kardamonu. Oczywiście każdy sam powinien odnaleźć zapach idealny dla siebie i skorzystać z możliwości, jakie dają kosmetyki orientalne. Warto szukać swoich nut zapachowych i wypróbować je o każdej porze roku.

Perfumy orientalne na lato to doskonały wybór dla tych, którzy tęsknią za podróżami. Doskonale czują się na skórze i perfekcyjne oddają zapach przez wiele godzin. Dla jednych są wyznacznikiem elegancji i smaku, dla innych działają jak afrodyzjak przez swoje pobudzające i intensywne nuty.

Z kolei dla tych, którzy chcieliby wejść w romans z orientem powstały specjalne kosmetyki orientalne w wersji europejskiej. Ich producenci, zamiast stosować czyste oklejki do ich produkcji, używają dodatku alkoholu oraz lżejszych nut kwiatowych i cytrusowych. Dlatego też są one mniej intensywne, choć dalej zachowują swoje właściwości i wspaniale pobudzają zmysły.

Perfumy orientalne na lato to przede wszystkim podróż do słonecznych obcych krain i odkrywanie zapachów niezwykłych, tajemniczych, pobudzających i seksownych. Doskonale sprawdzą się o każdej porze roku i na długo trzymają się na skórze. Są idealne zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn pod warunkiem, że pozwolimy sobie je przetestować. Być może będzie to początek wspaniałej przygody pełnej nieznanych dotąd aromatów…