arysa.pl

moda, uroda, styl życia, dziecko

Zdrowie

Chirurgia szczękowa – na czym polegają operacje szczęki?

Niedorozwój lub nadmierny rozwój szczęki oraz żuchwy, utrudnione oddychanie, gryzienie, przeżuwanie czy wada wymowy z pewnością u części osób mają znaczący wpływ na ich samoakceptację oraz postrzeganie siebie. Rozwiązaniem tych problemów jest leczenie ortognatyczne, które pozwala na przywrócenie właściwych proporcji i rozmieszczenia kości twarzy, aby w jak największym stopniu poprawić rysy twarzy oraz zgryzu. Chirurgia ortognatyczna może obejmować zarówno jedno jak i dwuszczękowe operacje w celu wyleczenia wad rozwojowych twarzoczaszki. Zabieg taki wymaga nie tylko lat doświadczenia – musi on zostać przeprowadzony na bloku operacyjnym wraz z asystą całego zespołu anestezjologicznego.

Leczenie ortognatyczne w Impladent

Operacje szczęki nie należą do łatwych dlatego w ich przeprowadzeniu kluczowe są wiedza, wieloletnie doświadczenie oraz odpowiednie narzędzia, aby podarować pacjentowi efekt, o którym marzył. Przez wzgląd na poziom skomplikowania i wysoką ingerencję w tkanki oraz kości chirurgia szczękowa przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym na bloku operacyjnym. Klinika Impladent oferuje kompleksowe leczenie różnych wad rozwojowych – w proces ten zaangażowani mogą być lekarze o różnych specjalnościach: ortodoncji, protetyki, chirurgii szczękowej czy fizjoterapii, aby zapewnić pacjentom bezpieczeństwo oraz zadowolenie z uzyskanych efektów. Chirurgia ortognatyczna przeprowadzana w klinice Impladent obejmuje leczenie takich schorzeń jak mikrogenia, symetrie twarzy, progenia, szkieletowe zgryzy otwarte i wiele więcej.

Chirurgia szczękowa wymaga przygotowań i cierpliwości

Zanim rozpocznie się leczenie ortognatyczne pacjenci często muszą najpierw nosić aparat ortodontyczny, aby wykonane mogły zostać operacje szczęki – wymagają one bowiem odpowiedniego przygotowania łuków zębowych.Trzeba się więc liczyć z tym, iż chirurgia szczękowa może wymagać lat przygotowań i mnóstwa cierpliwości jeśli chce się uzyskać wymarzony efekt. Klinika Impladent wyposażona jest w sprzęt umożliwiający wykonywanie najbardziej złożonych procedur dzięki czemu leczenie ortognatyczne jest bezpieczne i skuteczne. Aby oszczędzić pacjentom stresu leczenie przeprowadzane jest kompleksowo w jednej klinice, a pacjenci, którzy przeszli już operacje szczęki mogą wypoczywać w komfortowych jednoosobowych salach pooperacyjnych znajdujących się w szpitalu jednego dnia. Pacjenci w czasie swojego pobytu otoczeni są indywidualną pooperacyjną opieką lekarską i pielęgniarską.

Impladent to chirurgia szczękowa na najwyższym poziomie 

Impladent jest renomowaną kliniką, do której kierowani się pacjenci z całej Polski. Przeprowadzana na światowym poziomie chirurgia szczękowa obejmuje przeszczepy kości, tkanek miękkich, skomplikowane ekstrakcje i przeprowadzanie wymagających implantacji. Wiedza oraz doświadczenie lekarzy pracujących w klinice Impladent potwierdzone są dyplomami uczelni wyższych międzynarodowymi certyfikatami ze szkoleń przeprowadzanych przez specjalistów z całego świata. Chirurgia ortognatyczna przeprowadzana z Impladent cieszy się zadowoleniem wśród pacjentów przekraczającym 99%. Szczegóły odnośnie operacji można znaleźć pod adresem: https://www.ziemlewski.pl/oferta-zabiegi/chirurgia-ortognatyka/