Sklep Arysa Sklep z bielizną

home
POWRÓT powrót

Co ważne jest przy ustalaniu rozmiaru biustonosza?

Wskazówki przy wyborze biustonosza

Jak prawidłowo dopasować swój biustonosz?

Jak wygląda prawidłowo dopasowany biustonosz

Przykłady źle dopasowanego biustonosza

Zmiany w rozmiarze biustonosza w ciągu Twojego życia

Konserwacja biustonosza

Jak powinno się przechowywać biustonosze

Modele biustonoszy


Co ważne jest przy ustalaniu rozmiaru biustonosza?

Przy ustalaniu rozmiaru biustonosza należy najpierw obliczyć właściwy rozmiar pod biustem, a następnie dobrać wielkość miseczki. Większość kobiet nosi biustonosze za duże w obwodzie i z zbyt małą miską. Źle jest gdy biustonosz unosi się w górę z tyłu, powoduje to słabe podtrzymanie biustu.

Biustonosz unoszący się w górę     Biustonosz w prawidłowej pozycji

Biustonosz unoszący się w górę    Biustonosz w prawidłowej pozycji

Biustonosz nie może podnosić się z tyłu – w wyniku tego biustonosz ma mniejszą możliwość podtrzymania biustu i sprawia wrażenie garbienia się.

Nieprawidłowa postawa       Prawidłowa postawa

Nieprawidłowa postawa           Prawidłowa postawa

Powrót do menu>>

Wskazówki przy wyborze biustonosza

Ważne jest abyśmy pamiętali iż rozmiar pod biustem i wielkość miseczki są od siebie zależne. Błędne jest rozumowanie, że miska D jest zawsze większa od C lub B. W rzeczywistości rozmiar miski zależy od rozmiaru pod biustem. Więc rozmiar miski 70D to to samo co 75C, ale wciąż mniej jak 100B.Jeśli obecnie nosisz 80DD i chcesz zmniejszyć rozmiar pod biustem, ale zachowując tą samą miskę, musisz wybrać rozmiar 75E, a nie rozmiar 75DD.

Jeśli nosisz odpowiedni rozmiar pod biustem, ale chciałbyś wypróbować inny rozmiar miseczki, wszystko co trzeba zrobić to zmienić literę na kolejną w alfabecie lub poprzednią.

Powrót do menu>>


Jak prawidłowo dopasować swój biustonosz?

1. Wyregulować ramiączka do maksymalnej długości (później się je skróci). regulacja ramiączekPochyl się do przodu i zapnij biustonosz z tyłu jeśli potrafisz (jeśli nie, zapnij biustonosz z przodu i przekręć). Przełóż ramiona przez ramiączka stanika.


2.Wyreguluj biustonosz. wyreguluj biustonoszAby to uczynić włóż rękę do miseczki i podnieś biust trzymając drugą ręką fiszbiny, aby się nie przesunęła i pozostała na prawidłowym miejscu. Fiszbiny powinny umożliwiać swobodne oddychanie, nie mogą gnieść klatki piersiowej.

 

 

 

 

 


3.Pochyl się do przodu, delikatnie potrząśnij biustem na prawo i lewo. wypełnij miseczkiTwoje piersi opadną do miseczki i bardziej ją wypełnią gdy się wyprostujesz.

 

 

 

 

 

 

4.Wyreguluj ramiączka, pamiętaj że pas pod biustem zapewnia większe podtrzymanie biustu, a nie ramiączka. regulacja ramiączekŁączenie w biustonoszu nie powinno uwierać mostka.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 Jak już dopasujesz biustonosz do swoich rozmiarów, nie musisz tych czynności powtarzać za każdym razem.

Powrót do menu>>


Jak wygląda prawidłowo dopasowany biustonosz

Dobrze dopasowany biustonosz z przodu

dobrze dopasowany biustonosz z przodu1. Łączenie umieszczone płasko przy ciele

2. Fiszbina umieszczona pod biustem

3. Cała pierś pokryta fiszbiną

4. Fiszbina umożliwia naturalne zginanie się i oddychanie

5. Miseczka dopasowana, nie powoduje wydymania biustu, ani nie odstawanie u góry

 Dobrze dopasowany biustonosz z tyłu

dobrze dopasowany biustonosz z tyłu6. Ramiączka są równolegle, lub tworzą delikatną literę „V”

7. Biustonosz nie zadziera się do góry z tyłu

8. Boki biustonosza nie wrzynają się w ciało

9. Ramiączka nie wrzynają się w ramiona


 

 

 

 

 

Powrót do menu>>


Przykłady źle dopasowanego biustonosza:

Sprawdzenie dopasowania biustonosza z tyłu

1. Tył zaciąga się do góry

tył zaciąga sięPodnieś ramiona, aby zobaczyć czy obwód biustonosza ma dobrze dobrany rozmiar. Jeśli biustonosz zaciąga się do góry to znaczy że masz za duży obwód. Obwód powinien być ścisły, aby biustonosz nie ślizgał się dookoła, albo wchodził na biust podczas wykonywania codziennych czynności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Wrzynające się ramiączka

wrzynające się ramiączkaObwód biustonosza ma zapewniać głównie podtrzymanie biustu, a nie same ramiączka. Wrzynające się ramiączka mogą być powodem zbyt luźnego obwodu biustonosza. Wtedy zamiast obwód biustonosza podtrzymuje biust, robią to ramiączka. Proponujemy wybrać ściślejszy biustonosz, lub jeśli to możliwe poluzować ramiączka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Biustonosz naciąga się za bardzo z tyłu i marszczy

biustonosz naciąga sięPrzypatrz się ramiączkom – one muszą być równolegle ułożone, albo symetrycznie w delikatną literę „V”. Jeśli ramiączka są za daleko z boku (tworzą odwróconą literę V) istnieje przypuszczenie, że twój obwód biustonosza jest za mały.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sprawdzenie dopasowania biustonosza z przodu

4. Przód rozchodzi się?

przód rozchodzi sięSpojrzyj na fiszbiny w przodu biustonosza. Czy leżą dokładnie pod biustem, czy ciągną w dół klatki piersiowej? Jeśli fiszbiny przemieszczają się do miejsca gdzie klatka piersiowa jest najwęższa – to jest znak że obwód biustonosza jest za mały.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Łączenie miseczek.

łączenie miseczekŁącznie z przodu powinno leżeć płasko przy ciele. Jeśli tak nie jest, to może być sygnał, że miseczka jest za mała, powodując rozchodzenie się piersi do zewnątrz.

 

 

 

 

 

 

6. Uciskający drut w pierś

uciskające fiszbinyPrzyjrzyj się bokom miseczki. Ważne jest aby druty całkowicie pokrywały biust. Jeśli tak nie jest masz za małą miskę. Istnieje też prawdopodobieństwo, że obwód biustonosza jest zbyt ścisły i powoduje wżynanie się fiszbin.

 

 

 

 

 

7. Wybrzuszone do góry piersi

wybrzuszone piersi u góryJeśli jest tak jak na obrazku to znaczy że miska jest za mała.

 

 

 

 

 

 

 

8. Zbyt luźne miski

luźne miskiJeśli są fałdy na twojej miseczce, powinnaś spróbować założyć mniejszą miskę. Jednak jeśli miska pasuje dobrze, ale na łączeniu z ramiączkiem odstaje to może oznaczać, że biustonosz ma zbyt wysoki krój dla Ciebie. Niektóre Panie w miejscu, gdzie łączy się ramiączko z miską mają duży uskok, wtedy polecane są kroje typu bardotka.

 

 

 

 

 

9. Dopasowanie miseczki, gdy piersi nie są jednakowe.

rózne piersiCzy masz jedną pierś większą od drugiej? - to bardzo powszechne u kobiet. Wtedy ważne jest, aby bardziej naprężyć ramiączko przy mniejszej piersi. Można również tam gdzie pierś jest mniejsza do biustonosza włożyć gąbeczkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do menu>>

 

Zmiany w rozmiarze biustonosza w ciągu Twojego życia

Nie zapominaj, że rozmiar biustonosza może zmienić się w czasie.
Powody zmiany rozmiaru miski:

-kiedy tyjesz lub tracisz na wadze (zauważyć to możesz - rozmiar ubrań które nosisz ulega zmianie)- nie zapominaj o odpowiednim rozmiarze biustonosza

-kiedy twoje ciało zmienia kształty. Nawet jeśli twoja waga pozostaje bez zmian, twoje proporcje mogą się zmienić – przykładowo kiedy zaczynasz nowy rodzaj sportu

-podczas cyklu miesięcznego możliwe jest, że rozmiar miseczki się zwiększa o jeden numer i wtedy potrzebujesz różnych rozmiarów biustonosza na dni miesiączki, aby nie ściskać i tak czułego bardziej niż zwykle już biustu

-kiedy jesteś w ciąży i Twoje piersi zaczną puchnąć w pierwszych tygodniach ciąży.

-podczas kuracji hormonalnej

Nawet, jeśli żadne z powyższych sytuacji nie odnosi się do ciebie, nadal polecamy sprawdzanie swojej wielkości biustonosza przynajmniej raz na 12 miesięcy.

Powrót do menu>>

Konserwacja biustonosza

Im ostrożniej będziesz obchodzić się z twoim biustonoszem, tym dłużej zachowa on swoje właściwości. Producenci biustonoszy dokonują selekcji tkanin, nie tylko z powodu ich wyglądu, ale pod względem technicznych właściwości – miękkość albo elastyczność.

Nie powinno się prać biustonosza w pralce z innymi rzeczami.

Producenci często polecają, żeby ich biustonosze prać ręcznie. Jeżeli etykieta biustonosza mówi, by prać tylko ręcznie, to znaczy że tylko w takich warunkach przetestowano biustonosz. Powodem mogą być np. druty nie zaprojektowane, by prać je w pralce. Zawsze czytaj sposób prania i postępuj zgodnie z jego wskazówkami.
Trzy inne powodu dla których należy unikać prania w pralce:

-druty mógłyby wyjść poza swoją oprawę i uszkodzić pralkę,

-zapięcie może wplątać się w haft biustonosza i go uszkodzić,

- biustonosz podczas wirowania może stracić fason.


Jeśli już korzystasz z pralki jak możesz minimalizować uszkodzenia biustonosza?


Pierz biustonosze w specjalnym woreczku na bieliznę. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze zapięcie haftek, żeby zminimalizować możliwość zaciągnięcia koronki albo haftu. Ustaw pralkę na cykl „delikatny” na najniższej temperaturze i nie wirować.

Wskazówki dla prania ręcznego

 

Pierz twoje biustonosze w chłodnej wodzie, używając delikatnych detergentów. Biustonosze w większości są zrobione z delikatnych albo syntetycznych tkanin, więc schną szybko – i nie wykręcaj ich.

Powrót do menu>>


Jak powinno się przechowywać biustonosze?

Właściwe przechowywanie biustonoszy sprawi, że dłużej będą dobrze wyglądać.prawidłowe ułożenie biustonoszy

Możesz złożyć biustonosze w połowie i położyć jedną miskę wewnątrz innego, albo ułożyć w pionie jeden obok drugiego. Jakikolwiek sposób wybierzesz musisz uważać aby nie wyginać misek.

 

 

 

Powrót do menu>>


Modele biustonoszy

 

Rozmiar biustonosza jest ważny, ale musisz także pomyśleć o stylu biustonosza, aby znaleźć najlepszy biustonosz na szczególną okazję.

 

Push up

PushupChcesz aby biust wyglądał na bardziej pełny? Stanowczo nie polecamy, aby nosić biustonosz, który jest zbyt mały. Zamiast tego, spróbuj push up - biustonosz. Jest on zaprojektowany tak, by pchnąć twoje piersi do wnętrza i w górę.


 

 

Bardotka

bardotkaBardotka jest seksownym stylem biustonosza do kreacji z niskim dekoltem. Ramiączka są szeroko rozstawione dla kwadratowego dekoltu. Miski są zszyte tak, by pchnąć piersi w górę, by dać wrażenie takie same jak można uzyskać zakładając gorset.


 

Bezszwowe 

bezszwoweMiska jest szyta z jednego kawałka tkaniny lub gąbki, pozbawiona szwów łączących tkaniny.


 

 

 

 

Półusztywnione 

półusztywnionyProducenci bielizny nie zawsze są zgodni co do zadania jakie mają pełnić półusztywnione miski, ale z reguły jest to biustonosz gdzie usztywniona miska kończy się tuż ponad sutkami.


 

 

 

Pełny biustonosz 

PełnyZnów, producenci bielizny nie zawsze zgadzają się co klasyfikuje biustonosz jako miska pełna, ale z reguły miski w takim biustonoszu przykrywają całą pierś.


 

 

 

Soft 

softJest to miękki biustonosz, przeważnie bez fiszbin.


 

 

 

 

 

Biustonosze sportowe 

sportBiustonosze sportowe są to biustonosze soft. Są dobrym rozwiązaniem dla nastolatków, które nie mogą nosić biustonoszy z fiszbinami, jak również dla puszystych kobiet, które nie mogą znaleźć pasującego biustonosza z fiszbinami. Nie myśl, że miękki biustonosz mniej podtrzymuje biust niż ten z fiszbinami. Dobry biustonosz sportowy, może ograniczyć ruch piersi o około 50 procent. Sportowy biustonosz jest zaprojektowany tak, aby dostarczać komfort w trakcie ćwiczeń.


Bez ramiączek 

Bez ramiączekWażne jest aby uzyskać prawidłowe napięcie biustonosza: zbyt luźny - to nie da Ci wystarczającego wsparcia, zbyt napięty - to pociągnie piersi w dół klatki piersiowej. Wiele biustonoszy ma odpinane ramiączka i może być noszone jako bez ramiączek biustonosz.


 

 

Inne rozwiązania

Inne rozwiązaniaSą biustonosze posiadające jedno ramiączko, jak również ramiączka skrzyżowane na plecach. Można więc dobrać takie rozwiązanie, które pasuje do Twojej kreacji.

 

 

 

 

Powrót do menu>>